خبر دسته اول(آژانس این گونه درباره برنامه هسته ای ایران گزارش دهد )

سرویس سیاست خارجی ـ سایت نشریه معتبر آمریکایی «فارین پالسی»، در گزارشی نصب سانتریفیوژ های جدید در تأسیسات هسته ای  ایران در «سایت فردو » در نزدیکی قم و احتمالات موجود درباره توان  هسته ای در این زمینه را بررسی کرد.

در این گزارش آمده است، در صورت نصب درست این سانتریفیوژ ها و کارکرد درست آنها در سایت «فردو» آن هم هنگامی بین دوازده تا هجده ماه ایران به بمب اتم دست خواهد یافت؛ بنابراین، ضروری است که گزارش سه ماه آینده آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره تأسیسات و فعالیت هسته ای ایران به دقت و مراقبت کامل مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش «جالب»، با این حال، دو تردید هم درباره توانایی جدید ایران درباره  غنی سازی اورانیوم وارد شده است؛ نخست این که احتمالا ایران به درستی و با دقت بالا نتوانسته است این سانتریفیوژهای جدید را نصب کند و از سوی دیگر، ایران مواد خام لازم برای استفاده در تأسیسات هسته ای خود را ندارد.

در ادامه این گزارش آمده است که احتمالا تلاش ایران برای نشان دادن پیشرفت در ساخت تکنولوژی هسته ای و استقرار آنان در سایت های هسته ای خود برای ارتقای مشروعیت ایران در حوزه داخلی و خارجی است و نیز پیشرفت در صنایع هسته ای خود را به ابزاری برای نفوذ خویش در منطقه و همچنین اثبات کارآمدی اش در درون ایران تبدیل کرده است.

به هر روی، باید منتظر گزارش آینده آژانس بود، چرا که احتمالا در این گزارش به خوبی تشریح خواهد شد که ایران چگونه به این سرعت، دو آبشار از سانتریفیوژ های هسته ای را نصب کرده و اینکه این سانتریفیوژها با چه سرعتی در حال حرکت هستند، شمار آنان چند سانتریفیوژ است و کارآمدی آنان در چه میزانی است؛ این هم مجموعه پرسش هایی است که باید پاسخ آن را دقیق در گزارش ماه آینده آژانس بین المللی انرژی اتمی دید.

این گزارش در پایان آورده است، با وجود اعمال تحریم های کنونی علیه ایران، اسرائیل در حال حاضر از حمله نظامی به ایران منصرف شده و فعلا برنامه ای برای حمله به تأسیسات هسته اس ایران ندارد!

گویا، هم اکنون دستورالعمل لازم برای آژانس بین المللی انرژی اتمی در سه ماه آینده داده شده و بازرسان آژانس، فارغ از اینکه وظیفه اصلی شان چیست، باید بنا بر این برنامه رفتار و میزان توان هسته ای ایران را ارزیابی و گزارش کنند، نه اینکه به ماهیت برنامه هسته ای ایران بپردازند؛ چه اینکه هیچ کس به اندازه دولتمردان آمریکایی، به ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران آگاه نیست و مسأله توقف توان هسته ای ایران در حال حاضر است. 
/ 1 نظر / 16 بازدید
GNI

پیامک بخونید،پول بگیرید 100% واقعی و کاملا رایگان inPersiaیک سیستم تبلیغاتی نوین است که هدف آن استفاده از پیامک که امروزه کاربرد زیادی نزد مردم دارد، جهت ایجاد یک گستره تبلیغاتی میباشد. تفاوت عمده inPersia با سیستم ها و شرکت های دیگر نظیر اپراتورهای تلفن همراه این است که ما پس از کسب اجازه از سوی کاربرانمان برای آنها پیامک های تبلیغاتی ارسال میکنیم، و پیامک های ارسالی مرتبط با علایق، سن، شغل و ... کاربر است. همچنین ما سهم قابل قبولی از مبالغ دریافتی جهت تبلیغات را به حساب کاربران واریز میکنیم! در این سیستم شما با وارد کردن اطلاعات و علاقه مندی های خود به ما این امکان را میدهید که برای شما پیامک ارسال کنیم. پیامک هایی که ارسال میشوند، مرتبط با سن، تحصیلات، شغل و علاقه مندی های شما میباشد. بنابراین از دریافت آنها ناراحت نخواهید شد. با عضویت در سیستم و فعال سازی اکانت خود، به ازای هر پیامکی که برای شما ارسال میشود، مبلغی به حساب شما در سایت افزوده میشود. که میتوانید این مبلغ را پس از رسیدن به حدنصاب دریافت نمایید.